Blog

Zabieg Surgi Wire: innowacyjna redukcja zmarszczek

Zabieg Surgi Wire: innowacyjna redukcja zmarszczek

Procesy starzenia skóry są nieuniknione. Stosowanie wypełniaczy może zredukować efekty negatywnego działania upływającego czasu, ale nie zatrzyma ich na stałe. Kiedy na twarzy pojawią się głębokie zmarszczki, jedynym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny. A właściwie – zabieg był dotychczas jedynym rozwiązaniem, gdyż naukowcy opracowali niechirurgiczny system do walki z głębokimi zmianami.

Medycyna estetyczna wciąż stwarza lekarzom nowe możliwości, aby udowodnić, że stwierdzenie „młodość bierze się z natury” jest już nieaktualne. Popularność – można już dzisiaj rzec „tradycyjnych” – wypełniaczy i ich szerokie zastosowanie w medycynie z pewnością przerosła najśmielsze oczekiwania producentów, którzy wprowadzali na rynek medyczny toksynę botulinową czy kwas hialuronowy. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu oraz botoksu są dzisiaj absolutnym minimum w ofercie każdego gabinetu, a medycyna estetyczna idzie z duchem czasu i wciąż wprowadza kolejne możliwości w walce z upływem czasu i procesami starzenia skóry. Już nie tylko skalpel i wypełniacze przychodzą z pomocą, aby odświeżyć wygląd skóry twarzy oraz zniwelować zmarszczki.

Gdy tradycyjne wypełniacze zawodzą, niezastąpione okazuje się Surgi Wire

Działanie tradycyjnych wypełniaczy jest zbyt słabe w przypadku głębokich bruzd i zmarszczek. Na rynku pojawił się przełomowy, mało inwazyjny zabieg, który umożliwia znaczną redukcję, a nawet zniwelowanie głębokich zmian skórnych. Mowa o zabiegu Surgi Wire, którego charakteryzuje wysoka skuteczność, krótki czas trwania oraz prosta technika ingerencji w tkankę skóry przy pomocy przewodu zakończonego igłami. Surgi Wire jest bronią ciężkiego kalibru wymierzoną w zmarszczki, z którymi medycyna estetyczna dotychczas nie była w stanie sobie poradzić. Surgi Wire działa tam, gdzie zawodzą tradycyjne wypełniacze. „Zabieg Surgi Wire proponuję pacjentom ze znacznymi zmarszczkami, u których zastosowanie wypełniaczy nie przynosi zadowalających wyników, a którzy boją się poważnie ingerującej operacji chirurgicznej.” – tłumaczy dr Małgorzata Chomicka – Janda, lekarz z IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej w Warszawie.

Surgi Wire stanowi konkurencję dla innych metod walki z procesami starzenia skóry. System bardzo dobrze radzi sobie z głębokimi zmarszczkami mimicznymi. Zabieg polega na wykonaniu nakłuć skóry za pomocą igły, a następnie wprowadzeniu w ówcześnie przygotowane miejsca specjalnych przewodów, które rozrywają mięśnie formujące zmarszczki. Lekarz przeprowadzający zabieg przekłuwa skórę w dwóch miejscach i przeciąga przewód wzdłuż zmarszczki, która ma zostać zredukowana. Jedną z igieł wkłada się powtórnie pod skórę i nakłuwa po raz trzeci, tym razem od środka. Powstaje trójkąt, który wyznacza zaciśniętą pętlę. Pod skórą znajdującą się w obszarze trójkąta zabiegowego mięsień tworzący zmarszczkę zostaje rozerwany i oddzielony od znajdującego się pod nim mięśnia mimicznego. Rozerwanie mięśnia tworzącego zmarszczkę powoduje rozluźnienie napięcia skóry oraz wygładzenie bruzdy. Zabieg jest w pełni bezpieczny dla pacjenta. Po przeprowadzeniu terapii z wykorzystaniem systemu Surgi Wire może pojawić się niewielka opuchlizna, lekkie zaczerwienienie, zasinienie czy swędzenie. Objawy ustępują samoistnie w przeciągu tygodnia.

Zabiegi Surgi Wire stanowią alternatywę dla tradycyjnego liftingu oraz zabiegów przeprowadzanych przy użyciu botoksu czy kwasu hialuronowego.

Efektem zabiegu jest nie tylko wygładzenie zmarszczek głębokich, ale także poprawa konturu twarzy oraz lepsza kondycja cery. Surgi Wire nadaje skórze wypoczętego, młodego wyglądu. Pierwsze rezultaty widoczne są już po dwóch dniach po zabiegu, natomiast na końcowe efekty należy poczekać do dwóch miesięcy. Efekty zabiegu utrzymują się do kilku lat. Surgi Wire osiąga doskonałe rezultaty przy niskiej inwazyjności zabiegów.

Wskazaniem do wykonania zabiegu Surgi Wire są bruzdy nosowo-wargowe oraz zmarszczki na czole. Surgi Wire wygładza zmarszczki pionowe między brwiami, a także zmarszczki wokół ust i bruzdy policzków. System może być stosowany do leczenia blizn na twarzy, będącymi np. powikłaniami po trądziku.

Ceny zabiegu Surgi Wire w Polsce wahają się od 2 do 2,5 tys. zł. Czas trwania wynosi zaledwie od 10 do 20 minut.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *