Blog

Jak działa redukcja zmarszczek Pelleve

Jak działa redukcja zmarszczek Pelleve

Stale zmieniająca i rozwijająca się medycyna estetyczna proponuje pacjentom coraz mniej inwazyjne, a równie skuteczne, co te chirurgiczne, metody odmładzania. Nowoczesne techniki w ciągu ostatnich lat zrewolucjonizowały medycynę przeciwstarzeniową, co skutkuje coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa innowacyjnymi metodami walki z procesami starzenia skóry. Jedną z najnowszych technik napinania skóry jest system redukcji zmarszczek Pelleve.

Któż z nas nie chciałby powstrzymać upływu czasu i zrezygnowałby z zachowania wiecznej młodości? Jednym z naturalnych objawów starzenia organizmu jest pogorszenie kondycji skóry. W wyniku zanikania włókien kolagenowych dochodzi do utraty jędrności i gęstości skóry, w skutek czego pojawiają się nieestetycznie wyglądające zmarszczki. Jedną z metod walki z symptomami starzenia się skóry jest chirurgiczny lifting twarzy, jednak zabieg niesie ze sobą pewne ryzyko powikłań oraz wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Wielu pacjentów niechętnie poddaje się zabiegom chirurgicznym, szukając mniej inwazyjnej, bardziej bezpiecznej dla organizmu alternatywy. Dobrą wiadomością będzie dla nich informacja o pojawieniu się na polskim rynku zabiegu Pelleve, będącego niechirurgiczną metodą liftingu twarzy. Procedura szturmem zdobywa serca lekarzy i pacjentów, z miesiąca na miesiąc ciesząc się coraz większym zainteresowaniem klienteli gabinetów dermatologii estetycznej.

System redukcji zmarszczek Pelleve: na czym to polega?

Technika radiofrekwencji, czyli promieniowania elektromagnetycznego o częstotliwości fal radiowych, od dłuższego czasu znajduje szerokie zastosowanie w medycynie, a od niedawna zaczęła być stosowana również przez lekarzy medycyny estetycznej. Innowacyjny system Pelleve, wykorzystując właśnie działanie energii fal radiowych, wpływa na redukcję zmarszczek. System został opatentowany przez amerykańską firmę Ellman International Inc., specjalizującą się w produkcji sprzętu medycznego wykorzystywanego w chirurgii, stomatologii oraz w dermatologii.

Zabieg Pelleve charakteryzuje się nie tylko bezinwazyjnością, ale także bezbolesnością, a nawet przyjemnym uczuciem ciepła w okolicy poddawanej zabiegowi. Energia fal radiowych ogrzewa i modyfikuje znajdujące się pod skórą tkanki miękkie, co pobudza wydzielanie kolagenu. Uważa się, że pod wpływem fal radiowych produkcja kolagenu jest dziesięciokrotnie wyższa niż w normalnych warunkach. Bezpośrednim efektem zabiegu jest napinanie się i kurczenie włókien kolagenowych, co daje niemal natychmiastowy rezultat w postaci liftingu twarzy. Pelleve jest systemem rewolucyjnym, gdyż w miarę upływu czasu efekt zabiegu nie słabnie, a wręcz pogłębia się. Procesy zapoczątkowane w trakcie zabiegu trwają nawet kilka tygodni, dlatego na pełne efekty zabiegu należy poczekać około miesiąca. Energia fal radiowych pobudza naturalne procesy regeneracyjne organizmu, dzięki czemu twarz zyskuje nowe „rusztowanie”. Rezultaty ujawniają się stopniowo i utrzymują przez okres od 1 do 2 lat.

Wskazania do zabiegu Pelleve

System Pelleve polecany jest zarówno osobom, u których występują już widoczne objawy starzenia skóry, jak i dla tych pacjentów, którzy pragną zapobiec pojawianiu się zmarszczek i innych oznak upływu czasu. Wskazaniem do zabiegu są tak zwane „kurze łapki”, zmarszczki wokół ust czy zmarszczki i bruzdy między brwiami. Ponadto system Pelleve radzi sobie z takimi symptomami starzenia skóry jak fałdy nosowo-wargowe, obwisły podbródek oraz nadmiar skóry na górnych powiekach. Zabieg poprawia napięcie skóry oraz likwiduje zmęczony i smutny wyraz twarzy. System Pelleve może być stosowany również na skórę szyi, dekoltu i ramion. Zapewnia dobre efekty kosmetyczne w korekcji skóry brzucha (np. po porodzie).
System redukcji zmarszczek Pelleve jest doceniany przez lekarzy i przez pacjentki. W 2013 roku Pelleve zostało uhonorowane nagrodą Prix De Beaute, przyznawaną przez magazyn „Cosmopolitan, w kategorii najlepszy zabieg medycyny estetycznej.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *