Blog

Nieinwazyjny lifting Ulthera – jakie ma zastosowanie?

Nieinwazyjny lifting Ulthera – jakie ma zastosowanie?

Wzrost popularności nieinwazyjnych procedur odmładzania twarzy zauważyło między innymi Międzynarodowe Stowarzyszenie Lekarzy Medycyny Estetycznej. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie pacjentów niechirurgicznymi metodami walki z procesami starzenia skóry, dlatego na rynek sukcesywnie wprowadzane są kolejne techniki zabiegowe. Jedną z najskuteczniejszych metod niechirurgicznego odmładzania twarzy jest zabieg Ulthera.

Jeszcze do niedawna lifting twarzy był procedurą zarezerwowaną dla chirurgów plastycznych i ich pacjentów. Nadal wiele osób korzysta z klinik oferujących procedury stricte chirurgiczne, jednak coraz więcej pacjentów poszukuje nowych rozwiązań, bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom i akceptowania niedogodności w postaci cięć, blizn czy siniaków. Część pacjentów wyklucza nawet wkłucia czy jakiekolwiek formy naruszania ciągłości skóry. Właśnie z myślą o takich osobach powstają nowoczesne techniki odmładzania i rewitalizacji skóry. Postęp technologiczny, jaki zaobserwowano w ciągu ostatnich lat, umożliwił opatentowanie urządzenia, które bez konieczności wykonywania nacięć czy nakłuć, pozwala na osiągnięcie efektów, jakie dotychczas zapewniała jedynie chirurgia plastyczna.

Ulthera – precyzyjne modelowanie twarzy

Dlaczego zabieg Ulthera jest uważany za innowacyjne rozwiązanie? Otóż Ultera działa na poziomie skóry właściwej, pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych, odpowiadających za prawidłowe napięcie skóry. Zadziwiający jest fakt, że dokonuje tego w sposób absolutnie nieinwazyjny, bez cięć i wkłuć. Ulthera pozwala na osiągnięcie efektu głębokiego liftingu bez minimalnej ingerencji w tkanki.

Ulthera to zabieg przeznaczony do liftingu tkanek miękkich twarzy i podbródka. Pozwala na precyzyjne modelowanie twarzy dzięki wykorzystaniu technologii ultrasonograficznej (czyli popularnego USG). Lekarz może spojrzeć w poddawaną terapii tkankę i skoncentrować energię działania fal ultradźwiękowych w ściśle określonym miejscu, dlatego efekty zabiegu są wysoce zadowalające. Dzięki połączeniu wizualizacji tkanki podskórnej oraz energii ultradźwiękowej, lekarz przeprowadzający zabieg ma pełną kontrolę nad przebiegiem procedury. Nadzoruje oddziaływanie fal ultradźwiękowych i wywołuje efekt koagulacji tkanki w wybranym punkcie skupienia fal. Tkanki znajdujące się powyżej ogniskowej pozostają nietknięte, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort pacjenta – wygląd skóry i naskórka nie zmienia się po zabiegu, mimo faktu przeprowadzenia głębokiego liftingu twarzy, natomiast w warstwach głębokich skóry punkty koagulacji termalnej stymulują produkcję nowego kolagenu i pobudzają naturalne zdolności organizmu do regeneracji.

„Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, można po nim natychmiast wrócić do codziennej aktywności. Po zabiegu na skórze może wystąpić łagodny rumień utrzymujący się nie dłużej niż jedną lub dwie godziny. Niektórzy pacjenci mogą mieć niewielki obrzęk, widoczny maksymalnie dzień lub dwa. Obszar poddany zabiegowi może być delikatniejszy i wrażliwy na dotyk przez klika dni po zabiegu” – wyjaśnia w rozmowie z portalem polki.pl jeden z najbardziej cenionych polskich dermatologów, doktor Marek Ambroziak.

Ulthera jest pierwszym i obecnie jedynym na rynku urządzeniem umożliwiającym wizualizację tkanki podskórnej podczas zabiegu liftingu twarzy. Zabieg przynosi pożądane efekty u pacjentów borykających się z problemem opadających policzków. Wskazaniem do zabiegu Ultera są również opadający i zwiotczały podbródek, nadmiar skóry na powiekach, a także zmarszczki okolic ust czy oczu. Dobre efekty kosmetyczne Ulthera zapewnia również w korekcji opadającej linii żuchwy oraz obniżonej linii brwi. Dodatkowo zabieg wykazuje się silnym działaniem profilaktycznym. Nie tylko wygładza istniejące zmarszczki i poprawia kondycję skóry, ale zapobiega pojawianiu się kolejnych symptomów starzenia skóry. Wśród lekarzy przeważają opinie, że Ulthera jest najskuteczniejszą spośród dostępnych metod niechirurgicznego liftingu twarzy.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *