Blog

Nieinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej Exilis – co to za zabieg?

Nieinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej Exilis – co to za zabieg?

Szczupła i zgrabna sylwetka jest marzeniem wielu osób, bez względu na płeć czy wiek. Gdy oczekiwanych rezultatów nie przynosi zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna, w niektórych przypadkach jedynym rozwiązaniem stają się zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Do grona najnowocześniejszych, a jednocześnie najmniej inwazyjnych zalicza się zabieg Exilis. Jako jedyny łączy on w sobie działanie ultradźwięków oraz fal radiowych.

Zabieg redukcji tkanki tłuszczowej Exilis to jedno z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej w zakresie nieinwazyjnego modelowania sylwetki. Jego działanie opiera się na wykorzystaniu innowacyjnej technologii RID, łączącej w sobie terapię ultradźwiękami oraz kontrolowaną redukcję tkanki tłuszczowej poprzez jej nagrzanie. Technologia RID składa się z:

  • rozpoznania – urządzenie precyzyjnie lokalizuje złogi tkanki tłuszczowej oraz nagrzewa je do temperatury około 40°C,
  • izolacji – fale dźwiękowe izolują tłuszcz od pozostałych tkanek, co ułatwia jego usunięcie oraz gwarantuje bezpieczeństwo,
  • dezaktywacji – czyli procesu kontrolowanego rozkładu tkanki tłuszczowej oraz jej usuwania z organizmu.

Innowacyjność zabiegu potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. Urządzenie Exilis zdobyło m.in. tytuł „Najskuteczniejszego urządzenia do modelowania sylwetki” podczas Kongresu Medycyny Estetycznej „The Aesthetic Show” w Las Vegas.

Zabieg usuwania tkanki tłuszczowej Exilis – wskazania, przebieg, efekty

Wskazań do przeprowadzenia zabiegu Exilis jest bardzo wiele. Zalicza się do nich m.in. nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany w różnych obszarach ciała (brzuch, biodra, pośladki, plecy), jej niesymetryczne ułożenie, rozstępy, cellulit czy utrata jędrności skóry. Jeśli chodzi o przeciwwskazania, to są one właściwie takie same jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej. Redukcji tkanki tłuszczowej Exilis nie przeprowadza się więc u kobiet w ciąży i w okresie karmienia, osób chorych na nowotwory, pacjentów zmagających się ze schorzeniami nerek i wątroby, a także osób z wszczepionym rozrusznikiem serca.

Zabieg Exilis jest bezbolesny i trwa – w zależności od partii ciała – od 30 do 60 minut. W jego trakcie lekarz przykłada do konkretnego miejsca specjalną głowicę, emitującą fale radiowe oraz ultradźwięki. W pierwszej fazie ultradźwięki oddzielają tkankę tłuszczową od pozostałych części organizmu, a fale radiowe rozgrzewają ją i pobudzają do metabolizmu. Komórki zaczynają uwalniać nagromadzony tłuszcz, który następnie jest metabolizowany w wątrobie i w naturalny sposób wydalany z organizmu.

Podczas redukcji tkanki tłuszczowej Exilis jedynym odczuciem pacjenta jest lekkie nagrzanie poddawanych zabiegowi partii ciała. Od razu po zakończeniu procedury można opuścić klinikę, pamiętając, aby w kolejnych dniach stosować lekką dietę i pić duże ilości niegazowanej wody. Pomaga to wątrobie w metabolizowaniu tłuszczu. Efekty zabiegu modelowania ciała Exilis są widoczne od razu. – Już po pierwszym zabiegu widać zmiany, poprawia się wygląd, struktura i jakość skóry, w miejscach poddanych zabiegowi znajduje się odczuwalnie mniej tłuszczyku. Najlepsze efekty uzyskuje się jednak po czterech zabiegach, czyli po około miesiącu. Po tym czasie nasze ciało staje się smuklejsze i nie tylko pozbawione nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale wymodelowane i jędrniejsze. Nawet gdy stracimy centymetry w pasie, nie nabawimy się przy tym nieestetycznych obwiśnięć – powiedział portalowi elblag24.pl dr Łukasz Miller z Kliniki Estetyki Ciała Bella Med.

Redukcja tkanki tłuszczowej Exilis jest wykonywana jedynie w celach estetycznych, więc nie można liczyć na jakąkolwiek refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia. Zabieg przeprowadzają jednak renomowane kliniki prywatne. Cena pojedynczej procedury rozpoczyna się od około 400 zł, więc nietrudno policzyć, że seria 4-5 wymaganych zabiegów, wykonywanych w odstępie 5-7 dni, to koszt około 2000 zł. Niektóre kliniki oferują jednak klientom rabaty, dzięki którym cena 5 zabiegów oscyluje w granicach 1700-1800 zł.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *