Blog

Jak pielęgnować skórę głowy po mikropigmentacji?

Jak pielęgnować skórę głowy po mikropigmentacji?

Osoby borykające się z problemem łysienia mają obecnie wiele możliwości na pozbycie się lub zamaskowanie wstydliwego defektu. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów stymulujących porost włosów, chociaż ich skuteczność bywa dyskusyjna. Kliniki chirurgii plastycznej oferują swoim pacjentom zabiegi przeszczepu włosów, jednakże operacja jest inwazyjną procedurą i pozostawia blizny. Skutecznym rozwiązaniem może być mikropigmentacja skóry głowy, która umożliwia zatuszowanie przykrych konsekwencji wypadania włosów.

Z łysieniem boryka się już co drugi mężczyzna po 50. roku życia. Chociaż łysienie kojarzy się właśnie z męską przypadłością, okazuje się, że również kobiety cierpią z powodu tej wstydliwej dolegliwości. Radykalnym rozwiązaniem może być przeszczep włosów, jednak wielu pacjentów rezygnuje z tej możliwości ze względu na niemały koszt zabiegu, wysoki stopnień inwazyjności całej procedury czy niechęć do blizn, jakie pozostają po leczeniu tą metodą. Coraz więcej osób decyduje się na mikropigmentację skóry głowy, która, co prawda nie wyleczy problemu, ale pozwoli skutecznie zatuszować fakt jego istnienia.

„Metoda mikropigmentacji skóry głowy wyróżnia się tym, że w sposób szybki, efektywny i bezpieczny, a także stosunkowo niedrogi w porównaniu z innymi sposobami, pozwala na ukrycie problemu łysienia. A to umożliwia zdecydowaną poprawię jakości codziennego funkcjonowania” – tłumaczy Agniszka Zapała, która jako z pierwszych w Polsce zaczęła oferować pacjentom zabieg mikropigmentacji jednoigłowej skóry głowy. Metoda umożliwia stworzenie precyzyjnej imitacji krótko ostrzyżonych włosów w ten sposób, że problem łysienia przestaje być widoczny dla osób postronnych. Mikropigmentacja stwarza szansę dla wielu osób, dla których łysienie jest źródłem stresu oraz kompleksów. Dzięki zabiegowi pacjenci odzyskują dawną pewność siebie.

Przebieg i zalecenia po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy

Technika wykorzystywana podczas zabiegów mikropigmentacji skóry głowy została opracowana przez izraelską korporację NTM, będącą liderem w dziedzinie makijażu permanentnego. Sama koncepcja zabiegu wyszła natomiast od Moshe Alul, znanego na całym świecie eksperta mikropigmentacji. Zabieg polega na dokładnym i precyzyjnym wprowadzeniu pigmentu do najgłębiej położonych warstw naskórka. Mikropigmentację przeprowadza się za pomocą niewielkiej igły jednorazowego użytku. Podczas zabiegu wykorzystywane są wysokiej jakości pigmenty, stworzone specjalnie z myślą o przeprowadzaniu mikropigmentacji skóry głowy. Szeroka paleta barwników pozwala precyzyjnie dobrać pigment do każdej indywidualnej procedury. Mikropigmentacja skóry głowy pozwala na natychmiastowe zamaskowanie ubytków włosów, a obszar pigmentowany jest identyczny, jak naturalna, owłosiona skóra głowy. Zazwyczaj wykonuje się dwie sesje, chociaż u niektórych pacjentów już po pierwszym zabiegu nie ma konieczności jego powtarzania. Efekty utrzymują się od 1,5 do 3 lat.

Bezpośrednio po zabiegu, przez kilka dni nie powinno się myć skóry głowy mydłem ani żadnymi innymi kosmetykami. Po mikropigmentacji skóry głowy mogą pojawić się niewielkie podrażnienia oraz obrzęk. Wskazane jest wówczas stosowanie maści na bazie panthenolu, łagodzących dolegliwości. Należy stale nawilżać skórę głowy specjalnymi preparatami, gdyż przez 2-3 dni po zabiegu naskórek ulega złuszczeniu. Bezpośrednio po poddaniu się zabiegowi mikropigmentacji skóry głowy, przez okres około 3 tygodni należy bezwzględnie powstrzymać się od sauny i basenu.

Skóra głowy po mikropigmentacji ma swoje specjalne wymagania. Nie  powinno się narażać obszarów skóry, na których został wykonany zabieg, na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Osobom po mikropigmentacji zaleca się używanie wysokich filtrów przeciwsłonecznych. Niewskazana jest nadmierna ekspozycja na działanie promieni ultrafioletowych i lamp opalających. Ponadto należy mieć na uwadze, iż skóra głowy poddana zabiegowi mikropigmentacji może być szczególnie wrażliwa na gorące i mroźne powietrze. Nie powinno się jej również poddawać działaniu chlorowanej wody.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *