Blog

Nieoperacyjne modelowanie sylwetki Vanquish

Nieoperacyjne modelowanie sylwetki Vanquish

Panująca współcześnie moda na zgrabną i szczupłą sylwetkę sprawia, że z roku na rok rośnie zainteresowanie dostępnymi w klinikach medycyny estetycznej zabiegami modelującymi. Jednym z najnowocześniejszych jest zabieg Vanquish, pozwalający na szybką i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej, wykorzystujący wynalezioną niedawno technologię LAHF. Jest on mało inwazyjny i bezpieczny dla pacjenta.

Zabieg modelowania ciała Vanquish to wynalazek amerykańskiej firmy BTL Aesthetics. Szybko zaczął cieszyć się uznaniem pacjentów za oceanem, za czym podążyły liczne nagrody i wyróżnienia. Zdobył on m.in. tytuł Prix de Beaute czytelniczek magazynu „Cosmopolitan” za najlepszy zabieg medycyny estetycznej w 2014 r. oraz nagrodę The Aesthetic Industry Award w 2016 r. Od niedawna zabieg Vanquish jest dostępny także w Polsce. – Amerykańska metoda Vanquish przynosi zdumiewające efekty. Osoby, które poddają się temu zabiegowi, mogą liczyć na niemal 60% redukcji tkanki tłuszczowej. Poza tym to rewolucja w kwestii bezpieczeństwa i wygody. To metoda bezdotykowa i całkowicie sprawdzona, a to znacznie podnosi komfort pacjenta – powiedział w wywiadzie dla portalu businesswomanlife.pl Wojciech Konstanty z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Vesuna.

Vanquish – działanie, wskazania, przebieg

Vanquish to urządzenie bazujące na działaniu energii o wysokiej częstotliwości. W odróżnieniu od innych tego typu zabiegów, wykorzystuje ono nowoczesną technologię LAHF (wielkoobszarowe pole prądu wysokiej częstotliwości), co pozwala na redukcję nawet bardzo głęboko położonej tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym bezpieczeństwie i małej inwazyjności dla pacjenta. Urządzenie dostarcza bowiem energię tylko do tkanki tłuszczowej, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia mięśni lub organów wewnętrznych.

Działanie urządzenia do modelowania sylwetki Vanquish polega na nagrzaniu tkanki tłuszczowej to temperatury około 45-46°C, podczas gdy skóra jest chłodzona, utrzymując temperaturę 40-41°C. W trakcie trwającego około 30-40 minut zabiegu pacjent pozostaje w pozycji leżącej pod specjalnie zaprojektowanym aplikatorem, ustawionym w odległości 1-2 cm od danego obszaru ciała. Dostarczana do komórek tłuszczowych energia rozpoczyna ich apoptozę, czyli zaplanowane naturalne uśmiercenie. Rozłożone, martwe komórki tłuszczowe są później transportowane do wątroby, gdzie następuje ich metabolizowanie oraz usunięcie z organizmu.

Za pomocą urządzenia Vanquish można uzyskać wiele satysfakcjonujących efektów estetycznych. Zabieg przeprowadza się u osób ogólnie otyłych oraz z otyłością miejscową, obejmującą np. brzuch, pośladki lub uda. Za jego pomocą można również wymodelować newralgiczne miejsca, które trudno jest ukształtować ćwiczeniami fizycznymi oraz zbilansowaną dietą. Vanquish jest polecany kobietom po okresie ciąży i porodu, z zaawansowanym cellulitem, rozstępami oraz osobom niezadowolonym z wyglądu poszczególnych partii ciała. Na liście przeciwwskazań do wykonania zabiegu znajduje się m.in. ciąża, zaburzenia krzepliwości krwi, niewydolność krążeniowa, przewlekłe stany zapalne, choroby wątroby i nerek, stosowanie domacicznych spiral antykoncepcyjnych zawierających metal, obecność rozrusznika serca czy niedawno przeprowadzana radioterapia.

Zabieg Vanquish charakteryzuje się wysoką skutecznością: za jego pomocą można wyszczuplić sylwetkę, wymodelować problematyczne partie ciała, pozbyć się cellulitu i rozstępów. Dla jak najlepszych efektów – w zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu – zaleca się przeprowadzenie serii 4-8 zabiegów w tygodniowych odstępach. Pomiędzy poszczególnymi wizytami w klinice należy stosować lekkostrawną dietę, pić od 2 do 5 litrów wody dziennie, ograniczyć spożywanie alkoholu oraz wprowadzić umiarkowaną aktywność fizyczną, która wspomaga procesy metaboliczne w organizmie. Cena pojedynczego zabiegu Vanquish rozpoczyna się od około 800 zł, ale wiele klinik oferuje pakiety promocyjne, np. w cenie 3500 zł za 8 zabiegów.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *