Blog

Małoinwazyjne modelowanie ciała Bella Contour

Małoinwazyjne modelowanie ciała Bella Contour

Zdrowy tryb życia, dieta i aktywność fizyczna to czynniki, które pomagają osiągnąć wymarzona sylwetkę. Jednak nierzadko pacjenci decydują się na zabiegi, które pozwalają pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, jednocześnie modelując figurę ciała. Jest wiele metod z zakresu medycyny estetycznej, które w mniej lub bardziej inwazyjny sposób pomagają osiągnąć zamierzony efekt.

Usunięcie tkanki tłuszczowej, bez ingerencji skalpela i działań chirurgicznych, a przy tym w bezbolesny sposób, zapewnia technika o nazwie Bella Contour. Została ona stworzona przez firmę Real Aesthetics, czyli w wolnym tłumaczeniu „prawdziwa estetyka”, a sam akronim „REAL” (Resonant Amplification of Lipid Metabolism) odzwierciedla technikę Bella Contour, czyli wzmocnienie rezonansem metabolizmu lipidów.

Na czym polega zabieg modelowania ciała Bella Contour?

Bella Contour to kombinacja technologii – rezonansu ultradźwiękowego, elektrycznej stymulacji oraz drenażu limfatycznego. Są to techniki przebadane, sprawdzone i przynoszące oczekiwane efekty, w związku z tym wspólnie stanowią bezpieczną, bezbolesną i małoinwazyjną metodę usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Efekt zabiegu jest natychmiast widoczny na obszarach zastosowania, a głównie są to pośladki, uda czy brzuch.

W urządzeniu Bella Contour istotę stanowi sonda. Przykładana do ciała pacjenta spełnia dwie zasadnicze funkcje. Po pierwsze jest to funkcja nadawczo-odbiorcza, polegająca na lokalizacji tkanki tłuszczowej na danym obszarze ciała, jednocześnie dostarczaniu informacji o grubości, gęstości i głębokości tłuszczu. Te informacje docierają do komputera, który z pomocą specjalistycznego oprogramowania przetwarza dostarczone wartości. W konsekwencji pozwala to na dobór odpowiedniej mocy i częstotliwości fali ultradźwiękowej, wysyłanej do tkanki tłuszczowej przez sondę – co stanowi jej drugą funkcję. Odpowiednio dobrane fale wprowadzają tkanki w rezonans, powodując ich rozbicie i metabolizm. Parametry fal ultradźwiękowych są uaktualniane w czasie rzeczywistym, dla danego miejsca indywidualnie.

Komputer, z którym połączone jest urządzenie rejestruje na bieżąco efekty zabiegu. Jednocześnie tworzy dokumentację medyczną w postaci zdjęć. Jest to istotne w kwestii oceny postępów leczenia. Pojedynczy zabieg trwa ok. 40 minut. Jednak najlepsze efekty osiągane są wówczas, gdy pacjent poddany jest serii zabiegów. Zwykle przeprowadzanych jest od 6 do 10 sesji, choć efekty widoczne są po 3 zabiegach.

Choć urządzenie Bella Contour jest proste w obsłudze, a wyniki natychmiastowe, to przygotowanie pacjenta nie pozostaje bez znaczenia. Najważniejsze jest nawodnienie, dlatego zalecenie lekarskie przed zabiegiem i po obejmuje spożywanie ok. 2 litrów wody na dobę, z ograniczeniem podaży tłuszczów. Dieta, ruch, a także indywidualne procesy fizjologiczne mają wpływ na ostateczne wyniki terapii.

Bella Contour to sposób usuwania tkanki tłuszczowej, który modeluje sylwetkę, gdy wykorzystywany jest w obszarach pośladków czy brzucha, powoduje zmniejszenie obwodu w danych partiach ciała, np. ud, od 2 do 10 cm. Ponadto skóra staje się jędrniejsza oraz wygładzona. Bella Countur pomaga pozbyć się cellulitu i rozstępów.

Zabiegi z wykorzystaniem opisywanego urządzenia i metody o tej samej nazwie – Bella Contour wykonywane są w Polsce, głownie w Warszawie, Krakowie i Lublinie. Ceny są dość zróżnicowane, choć kwota jaką należy zapłacić za pojedynczy zabieg to ok. 350 złotych. Pakiet serii zabiegów to koszt ponad 1000 złotych.

Według doktor Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej, z Warszawy, z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej Viva Derm, zabiegi Bella Contour mają wiele zalet, oprócz tego, że są bezpieczne, to ich ważną cechą jest możliwość dostosowania działania do indywidualnego stanu pacjenta, dzięki dokładnie określonej grubości i stanu tkanki tłuszczowej.

Źródła: realaestheticsusa.com; realself.com; lipoadvisor.com; dermaestetic.pl

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *