Blog

Lifting i odmładzanie twarzy techniką Surgi Wire

Lifting i odmładzanie twarzy techniką Surgi Wire

Surgi Wire to metoda mało inwazyjnego odmładzania twarzy, wykonywana u osób borykających się z widocznymi oznakami starzenia, takimi jak zmarszczki na czole i między brwiami, bruzdy nosowo-wargowe, a także obwisłe policzki. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę drutu chirurgicznego oraz rozluźnieniu mięśni odpowiedzialnych za formowanie się zmarszczki. Jest on szybki, bezbolesny i już drugiego dnia można powrócić do normalnej aktywności. Do jego zalet zalicza się także długotrwałość rezultatów, wynosząca nawet kilka lat.

 

Odmładzanie twarzy metodą Surgi Wire

Odmładzanie twarzy metodą Surgi Wire

Według statystyk Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej (ISAPS), nieinwazyjne odmładzanie twarzy było w 2013 r. czwartym najpopularniejszym niechirurgicznym zabiegiem medycyny estetycznej. Wykonano go bowiem u ponad 1,3 mln osób na całym świecie. Jedną z metod nieinwazyjnego odmładzania twarzy stosowaną najczęściej jest Surgi Wire. – Zabieg SurgiWire proponuję pacjentom ze znacznymi zmarszczkami, u których zastosowanie wypełniaczy nie przynosi zadowalających wyników, a którzy boją się poważnie ingerującej operacji chirurgicznej – powiedział w wywiadzie dla portalu polki.pl dr Piotr Osuch z IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej.

 

Na czym polega zabieg Surgi Wire?

SurgiWire to jednocześnie nazwa zabiegu oraz wykorzystywanego w jego trakcie urządzenia, składającego się z dwóch cienkich igieł, połączonych ze sobą plecionką z drutu chirurgicznego zbudowanego ze stali nierdzewnej. Zabieg trwa około 15-20 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Lekarz, nakłuwając skórę w dwóch miejscach, wprowadza nić w tkankę podskórną, tworzy wokół niej pętelkę (najczęściej wzdłuż istniejącej zmarszczki) i zdecydowanym ruchem rozluźnia mięśnie, odpowiedzialne za formowanie się zmarszczki lub bruzdy. Następnie drut jest wyciągany ze skóry.

Surgi Wire jest polecany przede wszystkim osobom, które borykają się z bardzo widocznymi oznakami starzenia, takimi jak głębokie zmarszczki poprzeczne na czole, zmarszczki pionowe między brwiami, obwisłe i mało jędrne policzki, bruzdy nosowo-wargowe, a także blizny potrądzikowe. Bezpośrednim efektem zabiegu jest usunięcie głębokich zmarszczek, bruzd i fałd. Dodatkowo, Surgi Wire wpływa także na poprawę konturu twarzy,  pomaga przywrócić skórze dawną jędrność i świeżość, a także nadaje jej widocznie młodszego i bardziej wypoczętego wyglądu.

Spośród innych zabiegów odmładzania twarzy, Surgi Wire charakteryzuje się minimalną inwazyjnością oraz wysoką skutecznością. Pierwsze efekty pojawiają się już po dwóch dniach od wykonania zabiegu, natomiast ostateczne rezultaty kształtują się przez około dwa miesiące. Surgi Wire niesie ze sobą niewielkie ryzyko powikłań i skutków ubocznych, choć bezpośrednio po zabiegu u niektórych pacjentów może pojawić się uczucie swędzenia, lekka opuchlizna oraz małe krwiaki. Dodatkowo, Surgi Wire nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji – pacjent powraca do normalnej aktywności już w ciągu 12-24 godzin. Z kolei po upływie 5-7 tygodni można już wykonywać inne zabiegi medycyny estetycznej. Niekiedy dla polepszenia rezultatów, zwłaszcza w przypadku bardzo głębokich bruzd, lekarz może zalecić zastosowanie wypełniaczy (np. kwasu hialuronowego) lub przeszczep własnego tłuszczu. Efekty Surgi Wire utrzymują się nawet przez kilka lat.

Przeprowadzenie zabiegu Surgi Wire jest poprzedzone wywiadem lekarskim, podczas którego lekarz informuje zarówno o jego przebiegu, jak i ewentualnych przeciwwskazaniach. Zalicza się do nich rozległy trądzik, zakażenia bakteryjne i wirusowe skóry twarzy (np. opryszczka), a także podejrzenia poważnych chorób, m.in. nowotworów. Na 7 dni przed planowanym zabiegiem pacjent nie może również przyjmować aspiryny oraz niesterydowych leków przeciwzapalnych.

Surgi Wire to – zdaniem wielu specjalistów – bezpieczniejsza, ale równie skuteczna alternatywa dla odmładzania twarzy przeprowadzanego metodami chirurgicznymi z użyciem skalpela. Cena zabiegu, w zależności od kliniki, waha się w przedziale 2-3 tys. zł.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *