Blog

Jak działa lifting twarzy i ciała Ulthera?

Jak działa lifting twarzy i ciała Ulthera?

Jeszcze niedawno lifting twarzy lub ciała wielu osobom kojarzył się z inwazyjną operacją plastyczną, wymagającą długotrwałej, uciążliwej rekonwalescencji. Współczesna medycyna estetyczna oferuje jednak pacjentom szybkie, bezpieczne i skuteczne metody poprawiania wyglądu skóry – jednym z nich jest lifting Ulthera, który wykorzystuje skoncentrowaną energię ultradźwiękową. Dzięki niemu skóra staje się jędrna, uniesiona, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Lifting Ulthera to stosunkowo młody zabieg, który mimo to został już doceniony przez ekspertów, zdobywając m.in. certyfikat FDA, przyznawany przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. Jest on przeznaczony do nieinwazyjnego liftingu twarzy i innych partii ciała (np. szyi i dekoltu), a skuteczność technologii opiera się na poddaniu skóry w danym miejscu działaniu skoncentrowanej energii ultradźwiękowej, co skutkuje jej ujędrnieniem i uniesieniem. – Ulthera działa na zasadzie obkurczania tkanek skóry i powięzi podskórnych, czyli rusztowania, na którym trzyma się skóra przy pomocy ultradźwięków zogniskowanych. Jest to punktowe zgrzewanie, powodujące natychmiastowe obkurczanie się tkanki, a w następnym etapie stymulację tworzenia włókien kolagenowych, zagęszczanie oraz odmładzanie wszystkich struktur skórnych – powiedział portalowi kimono.pl dr Robert Chmielewski, specjalista medycyny estetycznej w SkinClinic.

Lifting Ulthera – wskazania, przebieg, efekty

Głównym wskazaniem do przeprowadzenia liftingu Ulthera są wszelkie mniej lub bardziej zaawansowane oznaki starzenia w obrębie twarzy, szyi czy dekoltu: zmarszczki, głębokie bruzdy mimiczne, opadające kąciki ust i powieki, utrata linii brwi, spadek jędrności, napięcia i elastyczności skóry. Do przeciwwskazań zaliczają się m.in. rany i zmiany chorobowe twarzy, trądzik, wszczepione metalowe implanty lub rozruszniki, ciąża i okres karmienia czy zaburzenia krzepliwości krwi.

Lifting Ulthera – w zależności od wybranej okolicy – trwa od 15 do 40 minut. Jest właściwie bezbolesny, choć niektórzy pacjenci odczuwają lekki dyskomfort w momencie oddziaływania fal ultradźwiękowych emitowanych przez specjalną głowicę. Jeśli zabiegowi ma być poddana okolica ust, ze względu na jej wrażliwość można zastosować lekkie znieczulenie miejscowe. W trakcie liftingu Ulthera lekarz przykłada głowicę do określonych partii skóry, fale ultradźwiękowe wnikają w głąb skóry i obkurczają tkanki. Lekarz ma możliwość kontrolowania głębokości działania urządzenia, więc w zależności od potrzeb obkurczone mogą zostać tkanki położone dość płytko, jak i głębiej.

Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu można opuścić klinikę. U większości pacjentów nie występują żadne skutki uboczne, choć możliwe jest pojawienie się lekkiego obrzęku skóry oraz jej wrażliwości na dotyk. Objawy te powinny ustąpić samoistnie w ciągu 1-2 dni. Nie ma także specjalnych zaleceń odnośnie pielęgnacji skóry. Należy tak jak zawsze dbać o jej prawidłowe oczyszczanie, nawilżanie i ujędrnianie.

Jeśli chodzi o efekty, to są one zależne od indywidualnych predyspozycji danego pacjenta. Pierwsze rezultaty w postaci widocznego ujędrnienia skóry oraz spłycenia zmarszczek widać od razu po zabiegu. Produkcja świeżego kolagenu w skórze trwa jednak około 3 miesięcy, więc przez ten czas skóra stopniowo nabiera nowego, młodszego wyglądu. Efekty utrzymują się od 18 do 36 miesięcy. Jeśli nie pojawią się żadne medyczne przeciwwskazania, po tym okresie lifting Ulthera może zostać powtórzony.

Modelowanie twarzy Ulthera – jako zabieg estetyczny – nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Można go wykonać jedynie w klinikach prywatnych. Ceny są zależne od tego, jak duże partie ciała mają zostać mu poddane i oscylują w granicach 1-11 tys. zł.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *