Blog

Nieinwazyjny lifting Protege – co to za zabieg?

Nieinwazyjny lifting Protege – co to za zabieg?

Już od jakiegoś czasu obserwuje się rosnące zainteresowanie procedurami z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej. Trendy do jak najmniejszej inwazyjności zabiegów dotarły również do gabinetów medycyny estetycznej, nic więc dziwnego, że coraz częściej pacjenci wybierają niechirurgiczne procedury będące alternatywą dla inwazyjnych i rozległych w skutkach operacji plastycznych. Protégé to nieinwazyjny, nowoczesny lifting twarzy i ciała.

Jeszcze do niedawna pozbawiona zmarszczek, jędrna skóra i smukła sylwetka były możliwe do osiągnięcia tylko dzięki pomocy chirurga plastycznego. Panie poddawały się zabiegom chirurgicznego liftingu twarzy, które efekty, owszem, zadowalały, jednak droga do młodego wyglądu i gładkiej skóry była kręta i trudna. Współcześnie lifting twarzy nadal należy do jednych z najchętniej wybieranych przez pacjentów operacji plastycznych, jednak na rynku sukcesywnie pojawiają się innowacyjne metody zabiegowe. Mają przewagę nad tradycyjną operacją, gdyż nie pozostawiają widocznych blizn i pozwalają na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów bez konieczności znoszenia bólu i obowiązkowego okresu rekonwalescencji. Zainteresowanie mało inwazyjnymi procedurami odmładzania twarzy i modelowania sylwetki przerosło najśmielsze oczekiwania, nic więc dziwnego, że naukowcy wciąż pracując nad nowymi technikami zabiegowymi. Jedną z ciekawszych propozycji stanowi nieinwazyjny lifting Protégé.

Protégé – co to takiego?

Urządzenie Protégé zostało wyprodukowane przez brytyjską firmę BTL Industries Limited i jest dostępne na rynku medycznym od 2013 roku. To kolejny aparat ze znanej w polskich gabinetach medycyny estetycznej serii Exilis, która znajduje szerokie zastosowanie w nieinwazyjnym modelowaniu twarzy oraz sylwetki, wykorzystując działanie ultradźwięków i fal radiowych o wysokiej częstotliwości. Protégé wyróżnia się znacznie krótszym czasem zabiegu, bardziej komfortowym przebiegiem samej procedury, a także zminimalizowaniem ryzyka nadmiernej intensywności terapii. Zastosowanie urządzenia jest więc w pełni bezpieczne dla pacjenta, a rezultaty – wysoce satysfakcjonujące.

Protégé to urządzenie do bezinwazyjnego liftingu twarzy, szyi i dekoltu. Może być wykorzystywane również do modelowania innych partii ciała, na przykład brzucha. Protégé uważany jest za innowacyjny i przełomowy w medycynie estetycznej system, który w swojej pracy wykorzystuje działanie dwóch zaawansowanych technologii, a mianowicie – zsynchronizowanej emisji energii (SEE) i systemu kontroli przepływu energii (EFC). Zsynchronizowana emisja energii to nic innego, jak metoda ogrzewania tkanek, w której wykorzystuje się zespoloną emisję monopolarnego prądu oraz ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Kontrola przepływu energii natomiast opiera się na specjalnym układzie elektronicznym, jaki nie tylko zapewnia nadzór nad samą emisją energii, ale też w sposób automatyczny odcina jej szczytowe wartości w trakcie zabiegu.

Efekty zabiegu urządzeniem Protégé

Protégé doskonale sprawdza się jako metoda wygładzania zmarszczek. Skóra po zabiegu jest prawidłowo napięta, zrewitalizowana  i ujędrniona. Protégé skutecznie odejmuje lat. Efektem zabiegu jest również poprawa owalu twarzy. Urządzenie pozwala remodelować kolagen w sposób całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Co ważne, po zabiegu nie jest wymagany okres rekonwalescencji, a pacjent może powrócić do codziennych czynności. Podczas zabiegu odczuwa się lekkie ciepło, które jednak nie stanowi źródła dyskomfortu, a wręcz przeciwnie – pacjenci przyznają, że terapia należy nie tylko do bezbolesnych, a wręcz do przyjemnych. Możliwe jest wystąpienie niewielkiego zaczerwienienia skóry po zabiegu, które ustępuje samoistnie najczęściej w ciągu pierwszych kilkunastu godzin po leczeniu.

Rezultaty liftingu Protégé są długotrwałe i pojawiają się niemal natychmiast, już po pierwszym zabiegu, chociaż dla zapewnienia najbardziej satysfakcjonujących efektów poleca się wykonać serię około 4 zabiegów w odstępstwach od 7 do 10 dni.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *