Blog

Medycyna estetyczna: małoinwazyjne modelowanie sylwetki

Medycyna estetyczna: małoinwazyjne modelowanie sylwetki

Wiele kobiet i coraz większa grupa mężczyzn ma zastrzeżenia co do wyglądu swojej sylwetki. Szczególnie dotyczy to zbędnych kilogramów i centymetrów w obwodzie talii czy bioder. Jednak nie każdy decyduje się na inwazyjną, niekiedy niebezpieczną i grożącą powikłaniami interwencję z użyciem skalpela chirurga.

To dla takich osób  powstały nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej, które nie wymagają decydowania się na operację. Są niekiedy równie skuteczne, a przede wszystkim nie powodują obaw u pacjentów. Dr Edyta Engländer, z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm zauważa, że dzisiejsza medycyna zna mnóstwo nieinwazyjnych metod na poprawę urody; ciągle pojawiają się też nowe.

Rodzaje nieinwazyjnego modelowania sylwetki

Jednym z coraz popularniejszym zabiegów modelowania sylwetki bez konieczności operacji jest kriopoliza. Zapewnia ona bezpieczne niszczenie komórek tłuszczowych. Polega na oddziaływaniu zimnem na komórki tłuszczowe wybranej partii ciała, co powoduje ich apoptozę (czyli śmierć). Obumarłe komórki opuszczają ciało poprzez fagocytozę. To bezpieczna droga, gdyż nie wywołuje podwyższenia poziomu lipidów we krwi. Wydalanie martwych komórek musi jednak potrwać: na pełne efekty zabiegu musimy więc poczekać dwa-trzy miesiące. Po zabiegu niezbędne jest wykonanie drenażu limfatycznego. Jej plusy, w porównaniu do liposukcji, to brak konieczności przebywania w szpitalu, a także pełne bezpieczeństwo bez powikłań. Nie ma także dużych przeciwwskazań do przeprowadzenia kriopolizy u większości pacjentów, w przeciwieństwie do inwazyjnej operacji.

Innym popularnym zabiegiem wyszczuplania sylwetki bez użycia skalpela jest terapia kontrastami. Podlega na poddawaniu ciała naprzemiennie kontrastowym temperaturom. Poprawia to obieg krwi, dotlenia i odżywia tkanki. Krew, która trafia do komórek podczas tak zwanej fazy zimnej, pobiera ciepło, co powoduje rozpoczęcie procesu spalania tłuszczu, a co za tym idzie – gubienie zbędnych centymetrów w danej partii ciała.  Cały zabieg to precyzyjne kontrolowanie zmian temperatury, tak aby osiągnąć jak najlepszy efekt terapii. Co ciekawe, podczas metody terapii kontrastami pacjent nie musi mieć bezpośredniego kontaktu z wodą –  dzieje się tak dzięki nowoczesnym urządzeniom zaprojektowanym specjalnie do celów związanych z medycyną estetyczną.

Z kolei nieinwazyjne odsysanie tłuszczu przy użyciu ultradźwięków to zabieg, mający na celu skorygowanie proporcji sylwetki. Służy do pozbycia się niewielkiej nadwagi i otyłości w konkretnej partii ciała. Nie pomoże natomiast w walce z dużą ilością zbędnych kilogramów. Odsysanie tłuszczu bez skalpela, za to z użyciem nowoczesnych urządzeń do zabiegów medycyny estetycznej, charakteryzuje się dużym stopniem bezpieczeństwa w stosunku do tradycyjnej liposukcji. Odessany tłuszcz może być wykorzystany do zabiegu reimplantacji tłuszczu, na przykład – do wypełnienia piersi lub pośladków. Efekty odsysania tłuszczu to zmniejszenie objętości ciała (często nawet o jeden czy dwa rozmiary), ujędrnienie i napięcie skóry, jej wygładzenie i uelastycznienie oraz redukcja cellulitu. Sylwetka staje się wymodelowana i wyszczuplona.

Możliwy jest również lifting ciała bez podejmowania się operacji. Jego celem jest ujędrnienie i odmłodzenie skóry. Odbywa się przy użyciu maszyny, wykorzystującej zogniskowaną falę ultradźwiękową., która podgrzewa mięśnie, tłuszcz i skórę. Prowadzi to do ich obkurczenia, a także wywołuje mikrouszkodzenia, które działają pozytywnie – stymulują bowiem produkcję nowego kolagenu. Taki bezoperacyjny lifting można przeprowadzić w obrębie piersi, brzucha, pośladków, ud czy ramion. Efekty widać już po pierwszym zabiegu. Optymalna liczba to sześć serii w tygodniowych odstępach. Ta zbadana klinicznie i bezpieczna metoda jest bardzo skuteczna i cieszy się dużym powodzeniem wśród pacjentów.

Zabiegi medycyny estetycznej bez użycia skalpela cieszą się coraz większą popularnością. Są nie tylko bezpieczne ale i tańsze niż interwencja chirurga. Dzięki rozwijającej się technologii medycznej i kosmetologicznej, możemy mieć nadzieję na coraz więcej alternatyw w wyborze metod modelowania sylwetki.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *