Blog

Odmładzanie twarzy urządzeniem Ulthera

Odmładzanie twarzy urządzeniem Ulthera

Jędrna, sprężysta i pełna blasku twarz to najważniejszy wyznacznik urody. Niestety, szybkie tempo życia, niekorzystne czynniki środowiskowe i szkodliwe nałogi sprawiają, że cera wielu osób wygląda na starszą, niż w rzeczywistości. Rozwiązaniem w takich sytuacjach jest lifting twarzy Ulthera – bardzo nowoczesna, a jednocześnie nieinwazyjna metoda odmładzania. Polega ona na precyzyjnym skierowaniu w daną partię twarzy strumienia ultradźwięków, które obkurczają skórę i pobudzają ją do produkcji kolagenu.

Zabieg Ulthera na twarz

Ulthera – zabieg odmładzający z zakresu medycyny estetycznej

Według statystyk, aż 29% Polek jest niezadowolonych z wyglądu swojej twarzy. Problemem są dla nich zmarszczki, opadające powieki, tzw. drugi podbródek czy obwisła skóra. Wiele z nich szuka pomocy w gabinetach medycyny estetycznej, gdzie mogą poddać się nieinwazyjnym zabiegom odmładzającym. Jednym z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych jest lifting twarzy Ulthera. – Najlepszy wiek na poddanie się liftingowi to moment, gdy pacjent zauważa pierwsze objawy opadania tkanek twarzy i szyi. Zazwyczaj dzieje się to pomiędzy 35-45 rokiem życia. Takie profilaktyczne niekiedy postępowanie zapewnia zdrowy, świeży wygląd twarzy na następne 10 lat – powiedział portalowi FeelBeauty dr Paweł Niemkiewicz, specjalista chirurgii plastycznej z Wrocławia.

Lifting Ulthera – wskazania, przebieg, efekty

Lifting twarzy Ulthera to jedna z najbardziej nowoczesnych oraz najskuteczniejszych metod poprawienia wyglądu skóry twarzy. Zaleca się go pacjentom oczekującym kompleksowego i precyzyjnego ujędrnienia cery. Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są więc m.in. zmarszczki, głębokie bruzdy wargowo-nosowe, opadające powieki i kąciki ust, obniżone brwi, a także wiotki podbródek oraz policzki. Liftingu Ulthera nie wykonuje się natomiast u kobiet w ciąży, osób ze zmianami chorobowymi w obrębie twarzy i szyi, z wszczepionym rozrusznikiem serca, w trakcie terapii lekami przeciwzakrzepowymi oraz chorym na nowotwory.

Zabieg Ulthera to połączenie oddziaływania na tkanki strumienia ultradźwięków z obserwacją za pomocą metody USG. Głównym zadaniem ultradźwięków jest rozgrzanie konkretnych tkanek, co powoduje obkurczenie skóry i pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. W odróżnieniu od innych podobnych zabiegów, lifting Ulthera pozwala na skierowanie strumienia ultradźwięków w precyzyjnie wybrane, konkretne miejsce – nie wszystkie obszary potrzebują bowiem tego typu stymulacji albo wymagają mniejszej bądź większej jej intensywności. Lekarz, w zależności od stanu danej partii twarzy, może dobierać ultradźwięki o różnej częstotliwości i penetrujące skórę w rozmaitej głębokości. Cały zabieg trwa około godziny. Jedynym dyskomfortem dla pacjenta jest możliwe odczucie nagrzania partii twarzy poddawanych liftingowi. W celu jego zminimalizowania stosuje się jednak specjalne żele chłodzące.

Lifting twarzy Ulthera to zabieg bezpieczny i mało inwazyjny – nie ma zatem potrzeby jakiegokolwiek ograniczania swoich codziennych aktywności. Przez kilka dni możliwe jest jedynie uczucie lekkiego swędzenia i napięcia, a także delikatne zaczerwienienie. Mijają one samoistnie. Pielęgnacja pozabiegowa ogranicza się do stosowania kremów nawilżających skórę.

Niewątpliwą zaletą liftingu Ulthera jest fakt, że właściwie u wszystkich pacjentów oczekiwane rezultaty udaje się osiągnąć już po jednym przeprowadzonym zabiegu. Na pełne efekty trzeba jednak poczekać – w zależności od indywidualnych predyspozycji każdego organizmu – od 3 do 6 miesięcy. Tyle czasu trwa bowiem produkcja oraz dojrzewanie nowego kolagenu.

Lifting twarzy Ulthera jest zabiegiem typowo estetycznym, więc nie podlega refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W klinikach prywatnych ceny liftingu są uzależnione od wielkości obszaru twarzy, który ma zostać mu poddany. Ujędrnienie całej twarzy to koszt około 3 tys. zł, lifting czoła – od 500 do 700 zł, zaś likwidacja kurzych łapek – od 400 do 600 zł.

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *